Ürün sepete eklenmiştir.
ÜRÜNLERE DÖN
Marka
Fiyat Aralığı
TL
SSD Tipi
Bağlantı Arayüzü
Kapasite
Sıralı Okuma Hızı Maks.
Sıralı Yazma Hızı Maks.
Garanti Süresi
Filtrelemeyi Sıfırla

SSD Disk,Solid State Disk

Son teknoloji NVMe SSD Modelleri,SSD Disk Markaları en uygun fiyatlarla ve ödeme seçenekleriyle güvenli alışverişle Tebilon'da.

1 2 ... ... 6

SSD Modelleri ve Fiyatları

SSD, veri depolamak için kullanılan bir aygıttır. Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte veri depolamak için geçmişte kullanılan sabit disklerin yerine ssd’ler tercih edilmeye başladı. SSD’lerin günümüzde daha çok tercih edilmesinin ise pek çok sebebi vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

  • İşletim sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlar.

  • Uygulamaların yüklenme hızını artırır.

  • Veri aktarım hızını artırır.

Bunlar gibi pek çok sebepten dolayı günümüzde SSD’ler, HDD’lerden daha çok tercih edilmektedir.

Bu yazımızda ise SSD önerilerinde bulunacağız. Ayrıca SSD ile HDD arasındaki farklardan bahsedeceğiz.

CRUCIAL SSD Modelleri ve Fiyatları

Crucıal SSD, Dünyanın en büyük bellek üreticilerinden Micron’un bir markası olarak piyasada satılmaktadır. Güvenilir bir ürün olan CRUCIAL SSD ile bilgisayarınızın performansını hızlı, kolay ve uygun maliyetle arttırabilirsiniz. 

CRUCIAL NVMe SSD, hızlı veri akışı ve üst düzey performansı ile oyuncuların ihtiyacı olan Gaming SSD çözümü olarak tercih edilmektedir. Crucıal P5 NVMe, Crucıal P2 NVMe serisi üst düzey performans arayanlar için geliştirilmiştir. NVMe SSD’lerde Crucıal P5 NVMe, Crucıal P2 NVMe, Sata SSD’lerde Crucıal MX500, Crucıal BX500, Harici SSD’lerde Crucıal X6 ve X8 serilerinde ürünler geliştirmektedir. 

Crucıal SSD, Crucıal NVMe, Crucıal https://www.tebilon.com/crucial/ssd/ modellerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

CORSAIR SSD  Modelleri ve Fiyatları

Corsaır SSD, üst düzey sistem kurucuları ve oyun oynayan kullanıcıların güvenle tercih edecekleri ürün ailesidir. Kapsamlı test süreçlerinin sonunda stabil çalışan, dayanıklı ürünler geliştirilmektedir. Corsaır SSD ile bilgisayarınızın performansını hızlı ve kolay arttırabilirsiniz. 

Corsaır NVMe SSD, yüksek oyun performansıyla Corsaır Gaming SSD, yüksek okuma yazma performansıyla da üst düzey performans ürünleri olarak tercih edilmektedir. Daha hızlı ısı dağılımını sağlamak için saf Alüminyum soğutucuya sahip Corsaır MP600, 7.000 MB/sn kadar sıralı okuma 6.500 MB/sn kadar sıralı yazma hızına sahip modelleri ile olağanüstü performans sunmaktadır. Corsaır Gen3 PCIe X4 ve Corsaır Gen4 PCIe X4 NVMe ssd ler ile ek kablo veya aparat olmadan anakarta montaj yapılmaktadır. Corsaır MP400, Corsaır MP510, Corsaır MP600 NVMe ssd serileri ile işlemlerinizi hızlı tamamlayın. 

Corsaır SSD, Corsaır NVMe, modellerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

Kingston SSD Modelleri ve Fiyatları

Yüzeye monteli bellek yongalarındaki ilk geliştiricilerden biri olarak bellek içerikli ürünler üretmeye başlamıştır. Bu ürün gurubundaki büyüme ve geliştirilen teknolojilerle birlikte Kingston SSD ailesi ortaya çıkmıştır. Kingston SSD Tüm anakartlarla sorunsuz çalışabilmesi için sıkı testlere tabi tutulmaktadır. Kingston SATA’dan NVMe’ye, bireysel kullanıcıdan profesyonel kullanıcı ve sunucular için hızlı ve güvenilir ürünler sağlar. 

Kingston A2000 NVMe ve Kingston KC2500 NVMe serileri oyuncuların tercih ettiği Kingston Gaming SSD olarak ön plana çıkmaktadır. Yoğun veri işleme performansı ile Kingston NVME SSD’ler ile hızınıza hız katın. Kingston NVMe SSD’lerde KC2500, Kingston A2000 serileri ile SATA SSD’lerde ise Kingston A400, Kingston KC600 serileri ile son kullanıcıya yönelik ürünleri satışa sunmaktadır. 

Kingston NVMe, Kingston SSD, Kingston Enterprise, Kingston Server SSD modellerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

Samsung SSD Modelleri ve Fiyatları

Dünyanın en büyük bellek üreticilerinden olan Samsung tarafından geliştirilen Samsung SSD’ler, en çok satan SSD’ler arasında zirvede yerini sağlamlaştıran markalardan. Bellek teknojisindeki yenilikleriyle kapasiteleri arttırarak, fiyatların daha avantajlı hale gelmesine katkı sunmaktadır. En yeni V-NAND ve güçlü algoritmaları kullanan Samsung SSD’ler arttırılmış dayanıklılık (TBW) kapasiteleri uzun süreli ve güvenli kullanım imkanı sunar. 

Bilgisayar deneyimizi bir adım öteye taşımak için geliştirilen Samsung NVMe SSD ile gücü ortaya çıkarın. İleri seviye oyuncular ve teknoloji meraklıları düşünülerek tasarlanan Samsung Gaming SSD (NMVe) oyun, grafik, veri analizi ve daha pek çok zorlu görevleri yerine getiren uygulamalar için yüksek performanslı bant aralığı ve çıktı sunar. Oyunları yüklerken son derece hızlıdır ve bu sayede daha az bekleyip oyuna daha çok vakit ayırabilirsiniz. PCIe 4.0’a özel Samsung Elpis Denetleyicisinden güç alan 980 PRO 7.000 MB/s’ye kadar okuma hızı sunan modelleri ile hız için optimize edilmiştir. Samsung NVMe SSD’lerde 980 PRO, 970 PRO, 970 EVO PLUS, 970 EVO, SATA SSD’lerde 860 PRO, 870 QVO, 860 QVO, 860 EVO, Samsung X5, Samsung T5, Samsung T7 serileri ise Samsung Taşınabilir SSD serileri olarak satışa sunulmaktadır. 

Samsung NVMe SSD, Samsung SSD ve Samsung Harici SSD modellerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

Sandisk SSD Modelleri ve Fiyatları

Katı hal depolama teknolojilerinde güven kazanmış öncü markalardan olan Sandisk, Sandisk SSD ile iyileştirilmiş hız ve performans sunar. Sandisk SSD’ler ile daha hızlı önyükleme ve daha iyi sistem performansı sayesinde daha az zamanda daha çok iş yapın. 

Sandisk’in güçlü 3D NAND ve nCache 2.0 teknolojilerine sahip Sandisk ULTRA serisi SSD’ler ile daha iyi oyun deneyimi, daha hızlı performans elde edeceksiniz. 

Sandisk SSD, Sandisk Taşınabilir SSD ürünlerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz.

WD SSD Modelleri ve Fiyatları

Yüksek hızlı bilgi işlem ihtiyaçlarınız ve gelişmiş güvenirliğe sahip WD SSD’ler ile sisteminize hız katın. Kapsamlı test süreçlerine tabi tutulan ve uzun süre stabil çalışan dayanıklı ürünler üreten WD SSD’ler ile uygun fiyata ve kolay bir şekilde sistem performansınızı artırabilirsiniz. 

Güçlü bir oyun deneyimi için oyuna hızlı girmenizi sağlayan WD Gaming SSD’ler hızınıza hız katın. WD Black NVMe SSD’ler profesyonel seviyede oyun performansı sürdürebilmek için gereken dayanıklılığı size sunmaktadır. Soğutuculu Black VNMe serisi ile oyunlarda yüksek verimlilik elde edin. Yoğun oyun seansları sırasında tam güçte olmanızı sağlayan oyun modunu kullanarak, diskinizin sağlığını izlemenize ve performansı optimize etmenize olanak tanıyan indirilebilir WD_BLACK™ Dashboard ile tam kontrole sahip olun. WD NVMe SSD’lerde WD Black, WD Blue, WD Green, SATA SSD’lerde WD Blue, WD Green, WD taşınabilir SSD lerde ise WD Black, WD My passport serilerinde tüketici ürünleri satışa sunmaktadır. WD Kurumsal SSD çözümlerinde ise WD RED NAS SSD ile WD GOLD Kurumsal SSD’leri satışa sunmaktadır. 

WD NVMe SSD, WD SSD, WD Harici SSD modellerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

Kioxia SSD Modelleri ve Fiyatları

İster yeni yüksek performanslı masaüstü bir oyun bilgisayarı toplayın, ister dizüstü bilgisayarınızı hızlı ve kolay bir şekilde yükseltin. KIOXIA SSD’ler ihtiyaç duyduğunuz kapasite ve performans seviyesine sahip, kaliteli depolama ürünleridir. Toshiba markası KIOXIA olarak ürünler üretmeye ve geliştirmeye devam edecektir. 

Yüksek performanslı oyun sistemleri, yüksek performanslı depolama gerektirir. 8 kanallı denetleyici sayesinde üst düzey performans sunmak için geliştirilmiş KIOXIA NVMe ssd serileri KIOXIA Gaming SSD çözümleri arasında yer alır. Şık bir sistem için anakarta takılan NVMe ssd ler ile kablo karmaşasını ortadan kaldırın.  

 

KIOXIA NVMe SSD, KIOXIA SSD modellerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

SSD Önerileri 2021

Teknolojik olan her aygıtta olduğu gibi ssd üreten pek çok marka vardır. Çeşitli markaların çeşitli modelleri arasından seçim yapabilmek için ise ihtiyaçlarınız ve isteklerinizi tam olarak belirlemeniz gerekir. Örneğin; marka, fiyat aralığı, ssd tipi ve kapasite gibi istediğiniz özellikleri belirledikten sonra tebilon.com üzerinden filtreleme özelliklerini kullanarak ssd’leri uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

SSD ve Hdd Arasındaki Farklar

SSD ile HDD benzer amaca hizmet etse dahi özelliklerine baktığımızda birbirlerinden oldukça farklıdır. SSD ile HDD arasındaki bazı farklar şu şekildedir;

Ssd ile Hdd arasındaki farklardan kullanıcıyı en çok etkileyen fark, fiyat farkıdır. Baktığımızda aynı depolama alanına sahip SSD ile HDD arasında marka ve modele göre değişebilen fiyat farkları mevcuttur. SSD, HDD’ye göre daha pahalıdır.

Ssd’nin okuma ve yazma hızı HDD’ye göre çok daha fazladır.

Ssd’lerin içerisinde hareketli parça bulunmadığı için sarsılma, darbe alma ve düşme gibi durumlara karşı HDD’lere göre daha dayanıklıdır.

Kullanım şekillerine göre Ssd ve Hdd farklıdır.

SSD ile HDD arasında bunlar gibi çeşitli farklar bulunmaktadır.

SSD Disk,Solid State Disk

Son teknoloji NVMe SSD Modelleri,SSD Disk Markaları en uygun fiyatlarla ve ödeme seçenekleriyle güvenli alışverişle Tebilon'da.

1 2 ... ... 6

SSD Modelleri ve Fiyatları

SSD, veri depolamak için kullanılan bir aygıttır. Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte veri depolamak için geçmişte kullanılan sabit disklerin yerine ssd’ler tercih edilmeye başladı. SSD’lerin günümüzde daha çok tercih edilmesinin ise pek çok sebebi vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

  • İşletim sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlar.

  • Uygulamaların yüklenme hızını artırır.

  • Veri aktarım hızını artırır.

Bunlar gibi pek çok sebepten dolayı günümüzde SSD’ler, HDD’lerden daha çok tercih edilmektedir.

Bu yazımızda ise SSD önerilerinde bulunacağız. Ayrıca SSD ile HDD arasındaki farklardan bahsedeceğiz.

CRUCIAL SSD Modelleri ve Fiyatları

Crucıal SSD, Dünyanın en büyük bellek üreticilerinden Micron’un bir markası olarak piyasada satılmaktadır. Güvenilir bir ürün olan CRUCIAL SSD ile bilgisayarınızın performansını hızlı, kolay ve uygun maliyetle arttırabilirsiniz. 

CRUCIAL NVMe SSD, hızlı veri akışı ve üst düzey performansı ile oyuncuların ihtiyacı olan Gaming SSD çözümü olarak tercih edilmektedir. Crucıal P5 NVMe, Crucıal P2 NVMe serisi üst düzey performans arayanlar için geliştirilmiştir. NVMe SSD’lerde Crucıal P5 NVMe, Crucıal P2 NVMe, Sata SSD’lerde Crucıal MX500, Crucıal BX500, Harici SSD’lerde Crucıal X6 ve X8 serilerinde ürünler geliştirmektedir. 

Crucıal SSD, Crucıal NVMe, Crucıal https://www.tebilon.com/crucial/ssd/ modellerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

CORSAIR SSD  Modelleri ve Fiyatları

Corsaır SSD, üst düzey sistem kurucuları ve oyun oynayan kullanıcıların güvenle tercih edecekleri ürün ailesidir. Kapsamlı test süreçlerinin sonunda stabil çalışan, dayanıklı ürünler geliştirilmektedir. Corsaır SSD ile bilgisayarınızın performansını hızlı ve kolay arttırabilirsiniz. 

Corsaır NVMe SSD, yüksek oyun performansıyla Corsaır Gaming SSD, yüksek okuma yazma performansıyla da üst düzey performans ürünleri olarak tercih edilmektedir. Daha hızlı ısı dağılımını sağlamak için saf Alüminyum soğutucuya sahip Corsaır MP600, 7.000 MB/sn kadar sıralı okuma 6.500 MB/sn kadar sıralı yazma hızına sahip modelleri ile olağanüstü performans sunmaktadır. Corsaır Gen3 PCIe X4 ve Corsaır Gen4 PCIe X4 NVMe ssd ler ile ek kablo veya aparat olmadan anakarta montaj yapılmaktadır. Corsaır MP400, Corsaır MP510, Corsaır MP600 NVMe ssd serileri ile işlemlerinizi hızlı tamamlayın. 

Corsaır SSD, Corsaır NVMe, modellerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

Kingston SSD Modelleri ve Fiyatları

Yüzeye monteli bellek yongalarındaki ilk geliştiricilerden biri olarak bellek içerikli ürünler üretmeye başlamıştır. Bu ürün gurubundaki büyüme ve geliştirilen teknolojilerle birlikte Kingston SSD ailesi ortaya çıkmıştır. Kingston SSD Tüm anakartlarla sorunsuz çalışabilmesi için sıkı testlere tabi tutulmaktadır. Kingston SATA’dan NVMe’ye, bireysel kullanıcıdan profesyonel kullanıcı ve sunucular için hızlı ve güvenilir ürünler sağlar. 

Kingston A2000 NVMe ve Kingston KC2500 NVMe serileri oyuncuların tercih ettiği Kingston Gaming SSD olarak ön plana çıkmaktadır. Yoğun veri işleme performansı ile Kingston NVME SSD’ler ile hızınıza hız katın. Kingston NVMe SSD’lerde KC2500, Kingston A2000 serileri ile SATA SSD’lerde ise Kingston A400, Kingston KC600 serileri ile son kullanıcıya yönelik ürünleri satışa sunmaktadır. 

Kingston NVMe, Kingston SSD, Kingston Enterprise, Kingston Server SSD modellerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

Samsung SSD Modelleri ve Fiyatları

Dünyanın en büyük bellek üreticilerinden olan Samsung tarafından geliştirilen Samsung SSD’ler, en çok satan SSD’ler arasında zirvede yerini sağlamlaştıran markalardan. Bellek teknojisindeki yenilikleriyle kapasiteleri arttırarak, fiyatların daha avantajlı hale gelmesine katkı sunmaktadır. En yeni V-NAND ve güçlü algoritmaları kullanan Samsung SSD’ler arttırılmış dayanıklılık (TBW) kapasiteleri uzun süreli ve güvenli kullanım imkanı sunar. 

Bilgisayar deneyimizi bir adım öteye taşımak için geliştirilen Samsung NVMe SSD ile gücü ortaya çıkarın. İleri seviye oyuncular ve teknoloji meraklıları düşünülerek tasarlanan Samsung Gaming SSD (NMVe) oyun, grafik, veri analizi ve daha pek çok zorlu görevleri yerine getiren uygulamalar için yüksek performanslı bant aralığı ve çıktı sunar. Oyunları yüklerken son derece hızlıdır ve bu sayede daha az bekleyip oyuna daha çok vakit ayırabilirsiniz. PCIe 4.0’a özel Samsung Elpis Denetleyicisinden güç alan 980 PRO 7.000 MB/s’ye kadar okuma hızı sunan modelleri ile hız için optimize edilmiştir. Samsung NVMe SSD’lerde 980 PRO, 970 PRO, 970 EVO PLUS, 970 EVO, SATA SSD’lerde 860 PRO, 870 QVO, 860 QVO, 860 EVO, Samsung X5, Samsung T5, Samsung T7 serileri ise Samsung Taşınabilir SSD serileri olarak satışa sunulmaktadır. 

Samsung NVMe SSD, Samsung SSD ve Samsung Harici SSD modellerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

Sandisk SSD Modelleri ve Fiyatları

Katı hal depolama teknolojilerinde güven kazanmış öncü markalardan olan Sandisk, Sandisk SSD ile iyileştirilmiş hız ve performans sunar. Sandisk SSD’ler ile daha hızlı önyükleme ve daha iyi sistem performansı sayesinde daha az zamanda daha çok iş yapın. 

Sandisk’in güçlü 3D NAND ve nCache 2.0 teknolojilerine sahip Sandisk ULTRA serisi SSD’ler ile daha iyi oyun deneyimi, daha hızlı performans elde edeceksiniz. 

Sandisk SSD, Sandisk Taşınabilir SSD ürünlerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz.

WD SSD Modelleri ve Fiyatları

Yüksek hızlı bilgi işlem ihtiyaçlarınız ve gelişmiş güvenirliğe sahip WD SSD’ler ile sisteminize hız katın. Kapsamlı test süreçlerine tabi tutulan ve uzun süre stabil çalışan dayanıklı ürünler üreten WD SSD’ler ile uygun fiyata ve kolay bir şekilde sistem performansınızı artırabilirsiniz. 

Güçlü bir oyun deneyimi için oyuna hızlı girmenizi sağlayan WD Gaming SSD’ler hızınıza hız katın. WD Black NVMe SSD’ler profesyonel seviyede oyun performansı sürdürebilmek için gereken dayanıklılığı size sunmaktadır. Soğutuculu Black VNMe serisi ile oyunlarda yüksek verimlilik elde edin. Yoğun oyun seansları sırasında tam güçte olmanızı sağlayan oyun modunu kullanarak, diskinizin sağlığını izlemenize ve performansı optimize etmenize olanak tanıyan indirilebilir WD_BLACK™ Dashboard ile tam kontrole sahip olun. WD NVMe SSD’lerde WD Black, WD Blue, WD Green, SATA SSD’lerde WD Blue, WD Green, WD taşınabilir SSD lerde ise WD Black, WD My passport serilerinde tüketici ürünleri satışa sunmaktadır. WD Kurumsal SSD çözümlerinde ise WD RED NAS SSD ile WD GOLD Kurumsal SSD’leri satışa sunmaktadır. 

WD NVMe SSD, WD SSD, WD Harici SSD modellerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

Kioxia SSD Modelleri ve Fiyatları

İster yeni yüksek performanslı masaüstü bir oyun bilgisayarı toplayın, ister dizüstü bilgisayarınızı hızlı ve kolay bir şekilde yükseltin. KIOXIA SSD’ler ihtiyaç duyduğunuz kapasite ve performans seviyesine sahip, kaliteli depolama ürünleridir. Toshiba markası KIOXIA olarak ürünler üretmeye ve geliştirmeye devam edecektir. 

Yüksek performanslı oyun sistemleri, yüksek performanslı depolama gerektirir. 8 kanallı denetleyici sayesinde üst düzey performans sunmak için geliştirilmiş KIOXIA NVMe ssd serileri KIOXIA Gaming SSD çözümleri arasında yer alır. Şık bir sistem için anakarta takılan NVMe ssd ler ile kablo karmaşasını ortadan kaldırın.  

 

KIOXIA NVMe SSD, KIOXIA SSD modellerini uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile tebilon.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

SSD Önerileri 2021

Teknolojik olan her aygıtta olduğu gibi ssd üreten pek çok marka vardır. Çeşitli markaların çeşitli modelleri arasından seçim yapabilmek için ise ihtiyaçlarınız ve isteklerinizi tam olarak belirlemeniz gerekir. Örneğin; marka, fiyat aralığı, ssd tipi ve kapasite gibi istediğiniz özellikleri belirledikten sonra tebilon.com üzerinden filtreleme özelliklerini kullanarak ssd’leri uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

SSD ve Hdd Arasındaki Farklar

SSD ile HDD benzer amaca hizmet etse dahi özelliklerine baktığımızda birbirlerinden oldukça farklıdır. SSD ile HDD arasındaki bazı farklar şu şekildedir;

Ssd ile Hdd arasındaki farklardan kullanıcıyı en çok etkileyen fark, fiyat farkıdır. Baktığımızda aynı depolama alanına sahip SSD ile HDD arasında marka ve modele göre değişebilen fiyat farkları mevcuttur. SSD, HDD’ye göre daha pahalıdır.

Ssd’nin okuma ve yazma hızı HDD’ye göre çok daha fazladır.

Ssd’lerin içerisinde hareketli parça bulunmadığı için sarsılma, darbe alma ve düşme gibi durumlara karşı HDD’lere göre daha dayanıklıdır.

Kullanım şekillerine göre Ssd ve Hdd farklıdır.

SSD ile HDD arasında bunlar gibi çeşitli farklar bulunmaktadır.

ödeme

Güvenli Kargo

güvenlik

Güvenli Alışveriş

SSL ile Güvenli Alışveriş
montaj

Ücretsiz Montaj

iade

Kredi Kartlarına Taksit

Tebilon Güvencesi ile
banka
Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez Aydınlatma Metni ’ni okuyabilirsiniz.