Ürün sepete eklenmiştir.

%5

indirim

Anakart Yapı
ATX
Soket Tipi
Soket 1700
Anakart Chipseti
Intel Z790
Ram Tipi
DDR5
Ram Frekans Desteği
8400 MHz
Ram Slot Sayısı
2
Tüm Özellikleri Gör
ASUS ROG MAXIMUS Z790 APEX
31.514,61 TL 30.050TL

ASUS ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE Intel Z790 Soket 1700 DDR5 8400MHz OC Wi-Fi 7 PCIe 5.0 ATX Anakart Özellikleri

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE

ASUS ROG Maximus Z790 Apex Encore Intel® Z790 LGA 1700 ATX anakart, 24+0+2 güç aşaması, DDR5 yuvaları, beş adet M.2 yuvası, PCIe® 5.0, Intel® Wi-Fi 7, 60W’a kadar Quick Charge 4+ ile USB 20Gbps Type-C® ve ROG Bellek Fan Kiti

 • Intel® LGA 1700 Soketi: Intel® Core™ 14 ve 13. Nesil işlemciler, Intel® Core™ 12.nesil Pentium® Gold ve Celeron® İşlemciler için hazır.
 • Artırılmış Güç Çözümü: İki adet ProCool II güç bağlantısına sahip 24+0+2 güç aşaması, çok çekirdekli işlemcileri desteklemek için yüksek kaliteli alaşım bobinler ve dayanıklı kapasitörler
 • Optimize VRM Soğutması: Entegre G/Ç korumasıyla devasa soğutma blokları, yüksek iletken termal dolgular ve L biçimli ısı borusu
 • En Yeni M.2 Desteği: Tamamı güçlü soğutma çözümlerine sahip dahili PCIe® 5.0 M.2 yuvası, iki adet dahili PCIe® 4.0 M.2 yuvası ve ROG DIMM.2 kartında iki adet PCIe® 4.0 M.2 yuvası
 • Zengin Bağlantılar: USB 20Gbps Type-C® bağlantısı, 60W’a kadar Quick Charge 4+ özellikli USB 20Gbps Type-C® ön panel bağlantısı, USB Voltaj İzleyici, beş adet fazladan USB 10Gbps bağlantı noktası, iki adet PCIe 5.0 x16 SafeSlot ve HDMI™ 2.1
 • Yüksek Performanslı Ağ Bağlantısı: Dahili Intel® Wi-Fi 7 (802.11be) ve ASUS LANGuard’a sahip Intel® 2.5 Gb Ethernet
 • Akıllı Denetimler: Kurulumu kolaylaştırmak ve performansı geliştirmek için ASUS’a özgü AI Hız Aşırtma, AI Cooling II, AI Ağ Bağlantısı, İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme, AEMP II ve DIMM Flex
 • Etkileyici Sesler: DTS® Sound Unbound ve Sonic Studio’nun yanında Savitech SV3H712 amplifikatör ile ROG SupremeFX ALC4080 kodek
 • Benzersiz Kişiselleştirme Olanakları: Bir adet RBG başlığı ve üç adet adreslenebilir Gen 2 RGB başlıkla birlikte ASUS’a özgü Aura Sync RGB aydınlatma
 • Kolay Kurulum Dostu: PCIe Slot Q-Release, M.2 Q-Latch, Q-Antenna, önceden monteli Giriş/Çıkış Kalkanı, Q-Code, Q-LED, FlexKey düğmesi, Başlatma düğmesi, BIOS FlashBack™ düğmesi ve Clear CMOS düğmesi
 • Tanıdık Yazılımlar: 9 aylık Intel® Unison™ aboneliği, 1 yıllık AIDA64 Extreme deneme aboneliği ve entegre MemTest86 ile kullanışlı UEFI BIOS arayüzü

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


AI HIZ AŞIRTMA

Hız aşırtma ayarları yapmak şimdi eskisinden de hızlı ve akıllı. ASUS AI Hız Aşırtma özelliği, işlemciyi ve soğutma sistemini algılayarak her sistem için en uygun yapılandırmayı belirler ve sınırları zorlar. Algılanan değerler otomatik olarak etkinleştirilebilir veya ileri denemeler için referans alınabilir.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


DDR5 ÜSTÜNLÜĞÜ

ROG, en hızlı bellek performansını sağlama konusunda uzun bir geçmişe sahip, DDR5 hızları da buna dahil. Gelişmiş sinyal yolları sayesinde PC meraklılarına yönelik kitler Maximus Z790 Apex Encore’daki 8 GT/s noktasının bir hayli ötesine geçti. Kim bilir gelecekteki DIMM’ler ne kadar ileri gidecek! Deneyimli kullanıcılar, UEFI’daki kapsamlı ayar seçenekleriyle oynayarak kendilerini test edebilir.
ROG Maximus Z790 Apex Encore, DDR5 kararlılığını sağlamlaştırmak ve bellek hız aşırtma potansiyelini artırmak için bir soğutma çözümü olan ROG Bellek Fan Kiti ile donatıldı. ROG Bellek Fan Kiti sayesinde DDR5 modülleriniz sınırları aşıp hız aşırtma ile 8400+ Mt/s hızlarına ulaşabilir. Üstün soğutma performansını deneyimleyin ve belleklerinizin tüm potansiyelini kolayca açığa çıkarın.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


DIMM FLEX

DIMM Flex, usta kullanıcılara DDR5 bellek modüllerine hız aşırtma yapmak için güçlü yeni yollar sunar. Sıcaklık değerlerine bağlı olarak performansı artırabilen veya olası kararlılık sorunlarını giderebilen özel devreler kullanır. Sıcaklıklar normal düzeyde olduğunda, hızı ve verimliliği artırmak için fazladan boşluk oluşturabilir. Sıcaklıklar arttığında ise kararlılık sağlamak için bellek ayarlarını aşağı çeker.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


AEMP II

ASUS Enhanced Memory Profile II (AEMP II), XMP veya EXPO profili olmayan PMIC-kısıtlı bellek modülleri kullanırken bile kullanıcıların üstün bellek performansı ve optimize edilmiş saat hızlarıyla uyumluluk elde etmelerine olanak veren özel bir donanım yazılımı özelliğidir. Esnek bir eğitim yöntemiyle geliştirilen AEMP II, sistem kararlılığını sağlarken belleklere temel yapılandırmanın ötesinde ince ayarlar yapma işlemini basitleştirir. Bu, hem giriş seviye kitlerin potansiyelini maksimuma çıkarırken hem de yüksek hızlı kitleri üstün performans için hazırlarken uygulanabilir.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


EŞLİ GÜÇ MİMARİSİ


8+8-pimli ProCool II güç bağlantıları (1)


24+0+2 Güç Aşaması (2)

VRM, her biri 105A’nın üstesinden gelecek şekilde derecelendirilen 24+0+2 güç aşamasına sahip.


MicroFine alaşım bobinler (3)

Her bir güç aşamasına 45 amper kapasiteli, yüksek oranda geçirgen alaşım bobinler eşlik eder.


SMD KAPASİTÖRLERİ (4)

Yüksek çalışma sıcaklıklarına binlerce saat dayanabilen katı polimer kapasitörler giriş ve çıkış filtrelemesi yapar.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


WIFI 7 (1)

Yeni nesil WiFi 7* yonga seti, 6GHz bandında tamamen yeni ultra geniş 320 MHz kanal bant genişliği ve 4096 QAM radyo sinyali sunarak 2,4 kata kadar ultra hızlı WiFi hızları** sağlar. Devrim niteliğindeki Çok Bağlantılı İşlem (MLO), oyunlarda, yayınlarda ve endüstriyel IoT’lardaki bilinmeyen diyarların kapısını aralamak için daha kararlı WiFi bağlantısı ve düşük gecikme sunar.


2.5Gb ETHERNET (2)

Düşük gecikmeli oyun deneyimi, hızlı dosya aktarımları ve yüksek çözünürlüklü video yayınları, dahili Intel® 2.5 Gbps Ethernet’in yetenekleri arasında yer alır.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


ASUS WİFİ Q-ANTENNA

İki adet alıcı-verici, sinyal kalitesini artırmak, kapsama alanını genişletmek ve yön hassasiyeti sunan daha hızlı sinyal çıkış sağlamak üzere 2.4, 5 ve 6 GHz bantlarını destekler.


Kablosuz Sinyal Alımı İyileştirmesi

Ve önceki nesil anten antenna


HIZLI KONTROL

Armoury Crate’in hızlı kontrol özelliği kullanıcıların WiFi sinyal gücünü hızlıca kontrol etmelerine yardımcı olur.


YÖN BULUCU

Armoury Crate’in yön bulma özelliği* en iyi sinyal gücünü yakalamak için uygun anten yönünü tespit eder.
*Yön bulma özelliği, yalnızca 5GHz ve 6GHz bantlarındaki bağlantılarla uyumludur.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


DAHİLİ ÜÇ ADET M.2 YUVASI

ROG Maximus Z790 Apex Encore, bir tanesi ışık hızında 16 Gb/s hız sunan PCIe 5.0, diğerleri ise PCIe 4.0 arayüzleri ile 8 Gb/s aktarım hızı sağlayan toplam üç adet dahili M.2 yuvasına sahip.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


ROG DIMM.2 KARTI

ROG DIMM.2 kartı, iki adet M.2 sürücüyü bellek yuvalarının yanına kolayca monte etmenize olanak tanır. Büyük soğutma blokları, birinci sınıf soğutma performansı için doğrudan kasanın hava akışından yararlanır.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


DAHA SERİN TASARIM


VRM SOĞUTMA BLOĞU DİZİNİ (1)

MOSFET’lerde bulunan VRM soğutma bloğu, ısı dağıtımı için kütle ve yüzey alanını artırmak amacıyla yerleşik bir ısı borusu ile alüminyum giriş/çıkış korumasına bağlıdır.


GENİŞ VRM VE M.2 SOĞUTMA BLOĞU (2)

Geniş soğutma bloğu, M.2 sürücülerle birlikte VRM’in daha fazla soğutulmasına yardımcı olur.


ROG DIMM.2 KARTI SOĞUTMA BLOĞU (3)

Fazladan iki adet M.2 yuvası, DIMM.2 kartının sağlam soğutma bloklarıyla serin kalır.


M.2 SOĞUTMA BLOKLARI VE ARKA PLAKALAR (4)

Dahili üç adet M.2 yuvası, maksimum soğutma performansı için soğutma bloğu ve arka plakalarla baştan sona soğutulur.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


USB 20Gbps TYPE-C

ROG Maximus Z790 Apex Encore, iki adet USB 20Gbps Type-C® bağlantısına sahip. Bunlardan biri arka G/Ç panelinde bulunur, diğeri ise kasanın ön panelinde yer alır ve cihazları 60W*’a kadar hızlı şarj edebilmek amacıyla Quick Charge 4+ teknolojisini destekler.
*PCIe güç kablosunun, 6 pimli bağlantı noktasına takılması gerekir.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


KURULUM DOSTU ÖZELLİKLER


PCIE® SLOT Q-RELEASE

İlk PCIe yuvasının güvenlik mandalı fiziksel bir düğme sayesinde tek dokunuşta açılır. Böylece yeni bir GPU veya uyumlu başka bir cihaz bağlamak istediğinizde PCIe kartı anakarttan çıkarmak oldukça kolaylaşır.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


M.2 Q-LATCH

Yenilikçi Q-Latch sayesinde M.2 SSD’yi takıp çıkarmak çok kolay. Hem de özel bir alete gerek duymadan. Basit bir kilit mekanizmasına sahip olan tasarım, geleneksel vidalara ihtiyaç duymadan düzgün bir şekilde sürücüyü yerine sabitler.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


Q-ANTENNA

Q-Antenna ile kolay ve hızlı bir şekilde PC’nize WiFi anteni bağlayabilirsiniz. İki bağlantı noktasını kilitlenene kadar döndürmek yerine, direkt olarak soketine oturtabilirsiniz. Daha az uğraş, daha kararlı performans.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


Q-LED

Dahili Q-LED sorun giderme ışıkları bilgisayar toplayan kullanıcılara, işlemci, RAM, ekran kartı ve depolama cihazları gibi önemli bileşenlerin kurulum sırasında düzgün çalışıp çalışmadığı hakkında hızlıca bilgi verir. Sistem toplayan kullanıcılar, anakartlarını etkileyen güç dağıtım sorunlarını düzeltmek için Q-LED özelliğini kullanabilir. Bu özellik aynı zamanda bellek modülleri düzgün şekilde takılmadığında PC’yi başlatmadan önce kullanıcıyı uyarabilir.

ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE


ASUS Türkiye Garantili Ürün

Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Anakart Yapı
ATX
Soket Tipi
Soket 1700
Anakart Chipseti
Intel Z790
Ram Tipi
DDR5
Ram Frekans Desteği
8400 MHz
Ram Slot Sayısı
2
Maks. Ram Desteği
96 GB
PCI Express 4.0
2
PCI Express 5.0
2
M.2 Yuva Sayısı
5
Sata 6Gb/s
4
Ethernet
10/100/1000Mbps
Kablosuz Bağlantı (WI-FI)
Var
Bluetooth
Var
USB 3.2
9
TYPE-C
1
Garanti Süresi
36 Ay
AXESS
Taksit
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
30.050 TL
30.050 TL
2 + 2
15.852 TL
31.705 TL
3 + 2
10.747 TL
32.242 TL
4 + 2
8.199 TL
32.798 TL
5 + 2
6.672 TL
33.363 TL
6 + 2
5.658 TL
33.951 TL
7 + 2
4.938 TL
34.568 TL
8
4.450 TL
35.604 TL
9
4.028 TL
36.257 TL
10
3.694 TL
36.948 TL
11
3.436 TL
37.799 TL
12
3.190 TL
38.280 TL
BANKKARTCOMBO
Taksit
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
30.050 TL
30.050 TL
2
15.852 TL
31.705 TL
3
10.747 TL
32.242 TL
4
8.199 TL
32.798 TL
5
6.672 TL
33.363 TL
6
5.658 TL
33.951 TL
7
4.938 TL
34.568 TL
8
4.450 TL
35.604 TL
9
4.028 TL
36.257 TL
10
3.694 TL
36.948 TL
11
3.436 TL
37.799 TL
12
3.190 TL
38.280 TL
BONUS
Taksit
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
30.050 TL
30.050 TL
2
15.852 TL
31.705 TL
3
10.747 TL
32.242 TL
4
8.199 TL
32.798 TL
5
6.672 TL
33.363 TL
6
5.658 TL
33.951 TL
7
4.938 TL
34.568 TL
8
4.450 TL
35.604 TL
9
4.028 TL
36.257 TL
10
3.694 TL
36.948 TL
11
3.436 TL
37.799 TL
12
3.190 TL
38.280 TL
CARDFINANS
Taksit
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
30.050 TL
30.050 TL
2
15.852 TL
31.705 TL
3
10.747 TL
32.242 TL
4
8.199 TL
32.798 TL
5
6.672 TL
33.363 TL
6
5.658 TL
33.951 TL
7
4.938 TL
34.568 TL
8
4.450 TL
35.604 TL
9
4.028 TL
36.257 TL
10
3.694 TL
36.948 TL
11
3.436 TL
37.799 TL
12
3.190 TL
38.280 TL
MAXIMUM
Taksit
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
30.050 TL
30.050 TL
2
15.852 TL
31.705 TL
3
10.747 TL
32.242 TL
4
8.199 TL
32.798 TL
5
6.672 TL
33.363 TL
6
5.658 TL
33.951 TL
7
4.938 TL
34.568 TL
8
4.450 TL
35.604 TL
9
4.028 TL
36.257 TL
10
3.694 TL
36.948 TL
11
3.436 TL
37.799 TL
12
3.190 TL
38.280 TL
PARAF
Taksit
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
30.050 TL
30.050 TL
2
15.852 TL
31.705 TL
3
10.747 TL
32.242 TL
4
8.199 TL
32.798 TL
5
6.672 TL
33.363 TL
6
5.658 TL
33.951 TL
7
4.938 TL
34.568 TL
8
4.450 TL
35.604 TL
9
4.028 TL
36.257 TL
10
3.694 TL
36.948 TL
11
3.436 TL
37.799 TL
12
3.190 TL
38.280 TL
WORLD
Taksit
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
30.050 TL
30.050 TL
2
15.852 TL
31.705 TL
3
10.747 TL
32.242 TL
4
8.199 TL
32.798 TL
5
6.672 TL
33.363 TL
6
5.658 TL
33.951 TL
7
4.938 TL
34.568 TL
8
4.450 TL
35.604 TL
9
4.028 TL
36.257 TL
10
3.694 TL
36.948 TL
11
3.436 TL
37.799 TL
12
3.190 TL
38.280 TL
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
AXESS
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
30.050 TL
30.050 TL
15.852 TL
31.705 TL
10.747 TL
32.242 TL
8.199 TL
32.798 TL
6.672 TL
33.363 TL
5.658 TL
33.951 TL
4.938 TL
34.568 TL
4.450 TL
35.604 TL
4.028 TL
36.257 TL
3.694 TL
36.948 TL
3.436 TL
37.799 TL
3.190 TL
38.280 TL
BANKKARTCOMBO
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
30.050 TL
30.050 TL
15.852 TL
31.705 TL
10.747 TL
32.242 TL
8.199 TL
32.798 TL
6.672 TL
33.363 TL
5.658 TL
33.951 TL
4.938 TL
34.568 TL
4.450 TL
35.604 TL
4.028 TL
36.257 TL
3.694 TL
36.948 TL
3.436 TL
37.799 TL
3.190 TL
38.280 TL
BONUS
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
30.050 TL
30.050 TL
15.852 TL
31.705 TL
10.747 TL
32.242 TL
8.199 TL
32.798 TL
6.672 TL
33.363 TL
5.658 TL
33.951 TL
4.938 TL
34.568 TL
4.450 TL
35.604 TL
4.028 TL
36.257 TL
3.694 TL
36.948 TL
3.436 TL
37.799 TL
3.190 TL
38.280 TL
CARDFINANS
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
30.050 TL
30.050 TL
15.852 TL
31.705 TL
10.747 TL
32.242 TL
8.199 TL
32.798 TL
6.672 TL
33.363 TL
5.658 TL
33.951 TL
4.938 TL
34.568 TL
4.450 TL
35.604 TL
4.028 TL
36.257 TL
3.694 TL
36.948 TL
3.436 TL
37.799 TL
3.190 TL
38.280 TL
MAXIMUM
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
30.050 TL
30.050 TL
15.852 TL
31.705 TL
10.747 TL
32.242 TL
8.199 TL
32.798 TL
6.672 TL
33.363 TL
5.658 TL
33.951 TL
4.938 TL
34.568 TL
4.450 TL
35.604 TL
4.028 TL
36.257 TL
3.694 TL
36.948 TL
3.436 TL
37.799 TL
3.190 TL
38.280 TL
PARAF
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
30.050 TL
30.050 TL
15.852 TL
31.705 TL
10.747 TL
32.242 TL
8.199 TL
32.798 TL
6.672 TL
33.363 TL
5.658 TL
33.951 TL
4.938 TL
34.568 TL
4.450 TL
35.604 TL
4.028 TL
36.257 TL
3.694 TL
36.948 TL
3.436 TL
37.799 TL
3.190 TL
38.280 TL
WORLD
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
30.050 TL
30.050 TL
15.852 TL
31.705 TL
10.747 TL
32.242 TL
8.199 TL
32.798 TL
6.672 TL
33.363 TL
5.658 TL
33.951 TL
4.938 TL
34.568 TL
4.450 TL
35.604 TL
4.028 TL
36.257 TL
3.694 TL
36.948 TL
3.436 TL
37.799 TL
3.190 TL
38.280 TL

ASUS ROG MAXIMUS Z790 APEX ENCORE Intel Z790 Soket 1700 DDR5 8400MHz OC Wi-Fi 7 PCIe 5.0 ATX Anakart Yorumları

Bu ürün hakkında henüz yorum yapılmadı.
ödeme

Güvenli Kargo

güvenlik

Güvenli Alışveriş

SSL ile Güvenli Alışveriş
montaj

Ücretsiz Montaj

iade

Kredi Kartlarına Taksit

Tebilon Güvencesi ile
banka
Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez Aydınlatma Metni ’ni okuyabilirsiniz.